De band Biscuits bestaat uit drie songwriters uit Utrecht en Amsterdam. Thijs Poorterman (zang & gitaar), Erik van Woudenberg (Spaanse gitaar) en Joeri van Dongen (cajón) mengen akoestische popsongs met percussieve mediterrane folk. De nummers zijn net als koekjes: vaak luchtig, soms breekbaar, soms ook luidruchtig.
De muziek van Biscuits klinkt ongecompliceerd en toegankelijk, en wordt dankzij de verschillende achtergronden van Thijs, Erik en Joeri aangevuld met gevarieerde ingrediënten. De muzikanten componeren, improviseren en genieten ervan. Vergelijkingen met K’s Choice, Racoon, Fink en Nick Drake zijn al gemaakt, en trots proberen zij hun persoonlijke steentje bij te dragen.
In 2010 namen de heren van Biscuits hun eerste demomateriaal op, speelden op verscheidene festivals met als kickstart De Horizontoer, waarbij zij op alle Waddeneilanden hun songs ten gehore brachten. Dit jaar geeft Biscuits ook weer volop acte de présence op uiteenlopende podia met als voorlopig hoogtepunt de presentatie van de eerste cd op 12 juni. De ep “Right Now – Studio Sessions Part 1″, die vier van hun beste nummers bevat, is zoals de naam doet vermoeden de eerste van een serie. Deel twee wordt na de zomer verwacht.
Het grootste plezier voor Biscuits blijft natuurlijk live spelen, onder het motto: “zoveel mogelijk akoestische herrie maken met drie stukken hout en een stem”, zoals de band het zelf verwoordt… Al met al de moeite waard om een keer te gaan beluisteren?
Tijdens Fringe speelt Biscuits zonder Joeri, hij geniet van een welverdiende vakantie.